לאיזון הגוף - לימודי דיקור סיני  (אקופונקטורה)

לאיזון הגוף - לימודי דיקור סיני (אקופונקטורה)

כל המידע על לימודי דיקור סיני, תנאי קבלה, מסלולי הלימוד, תכנית הלימוד ועוד


אקופונקטורה, הידועה יותר בשם "דיקור סיני", היא שיטת טיפול השייכת לתחום הרפואה האלטרנטיבית. שיטת טיפול זו היא הוליסטית, ומטרתה היא להשיב את הבריאות והאיזון לגוף וגם לנפש באמצעות שחרור אנרגיה חסומה. טיפול זה, המתרכז באנרגיית הצ'י בגוף, מביא לידי ביטוי את אחד מאבני היסוד החשובות ביותר ברפואה האלטרנטיבית.
האקופונקטורה היא שיטת טיפול יעילה ביותר לבעיות בריאות שונות, וכיום מוכרת גם על ידי הרפואה המערבית הקונבנציונאלית. במחקרים שנעשו בנושא נמצא, כי מחטי הדיקור מגרות את סיבי העצב המצויים בשרירנים וגורמות לשחרור אנדורפינים, לשכוך כאבים, לשיפור מצב הרוח ולהקלה במצבים של מתח וחרדה.
שיטת האקופונקטורה מבוססת על החדרת מחטים דקיקות במיוחד אל נקודות מסוימות בגוף במטרה לשחרר חסימות אנרגטיות, הגורמות לתחלואי גוף ונפש.  לכל אחת מנקודות הדיקור ישנה משמעות שונה והיא מיועדת לטיפול בסימפטומים שונים.
בשנים האחרונות, עם התגברות המודעות בעידן המודרני ליעילותן של שיטות הרפואה האלטרנטיביות, הפכו לימודי דיקור סיני לפופולאריים ביותר.

מה כוללים לימודי אקופונקטורה?

ניתן ללמוד אקופונקטורה הן כחלק מתכנית לימודים מקיפה והן כתכנית הכשרה יחידה.
פעמים רבות הכשרה לדיקור היא חלק בלתי נפרד מתוכנית לימודים ברפואה הסינית, כאשר רבים בוחרים בהמשך להרחיב את התמחותם בנושא במסגרת עבודתם.
במסגרות אלה, לומדים הסטודנטים להכיר כ-1,500 נקודות דיקור שונות לאורך גוף האדם. כמו כן, נלמדות שיטות לאבחון הפרעות בזרימת האנרגיה, אבחון בעיות רפואיות וזיהוי קשיים רגשיים שבאים לכדי ביטויי פיזי.
הנושאים נקבעים בהתאם להיקף תוכנית הלימודים ולתכניה, וכוללים לימוד תיאורטי מעמיק והכשרה מעשית מקיפה. פיזיולוגיה, אנטומיה, אבחון באמצעות הדופק, אבחון באמצעות הלשון, מרדיאנים, נקודות דיקור, אנרגית הצ'י, תורשה, תזונה, טכניקות דיקור שונות, חוסר פוריות, מחלות עור, דיקור בילדים, מחלות כרוניות ותהליכי רפוי עצמי הם כמה מהנושאים הנלמדים במסגרת לימודי אקופונקטורה.

היכן ניתן ללמוד אקופונקטורה?

אקופונקטורה ניתן ללמוד במוסדות רבים המתמחים ברפואה אלטרנטיבית. מכללת רידמן, הקולג' לרפואה משלימה, מירב  בית הספר לרפואה משלימה ומכללות נוספות.

מי מתאים ללימודי דיקור סיני?

על מנת להצליח ולהתמיד בתחום הרפואה המשלימה בכלל ובדיקור סיני בפרט, יש לקחת בחשבן כמה דברים:
ראשית כל, רוב העוסקים במקצועות מסוג זה הם עצמאיים ועובדים לפי שעות. נגזר מכך שהיקף העבודה וההכנסה, וכן הפרסום הדרוש על מנת להצליח מוטל לרוב על כתפיו של הבוגר.
שנית, תחום זה דורש יחסי אנוש מהמעלה הראשונה. על המטפל לשוחח עם הלקוח בכדי להבין את צרכיו, ולא פעם הוא עשוי להיתקל בהתנגדות שעלולה לפגוע בטיפול.

עלות הלימודים ורמת הכנסה אפשרית

מאחר ומרבית המוסדות המציעוים מסלול באקופונקטורה הם פרטיים, היקף דמי הלימוד אינו קבוע ומשתנה. חלק מהמוסדות מציעים שכר לימוד אוניברסיטאי, בעוד שאחרים גובים סכומים גבוהים או נמוכים יותר.
מסלול לימוד יחידני בתחום, שלא נגזר במסגרת מסלול ללימודי רפואה סינית, יעלה פחות מטבעו.
היקף ההכנסה האפשרי רחב אף הוא. בוגר אשר מועסק במכרז טיפולים ישתכר שכר שונה מעצמאי אשר היקף עבודתו משתנה. ככלל, בתחומים אילו ניתן משקל כבד להתנהלות העסקית ולמוניטין של המטפל, שזכאי לגבות יותר בעבור עבודתו עם התפתחותו המקצועית.

 קישור רלוונטי

פורום לימודי רפואה משלימה

סגור