ללימודים אין גיל - לימודים למבוגרים

ללימודים אין גיל - לימודים למבוגרים

מידע מקיף על לימודים למבוגרים, תנאי קבלה, מסלולי הלימוד וקורסים למבוגרים


בשנים האחרונות, בעקבות העלייה באיכות החיים העולמית, נפתחות אופציות רבות שלא היו פתוחות קודם לכן. ביניהן, תופסים לימודים למבוגרים מקום משמעותי. ההכרה כי בשנות חייהם הבוגרות מסוגלים אותם אנשים להמשיך להתפתח ולצבור ידע נרחב גוברת עם הזמן, כמו גם האפשרויות הגלומות בפניהם.

למעשה, שנים אלה נחשבות ליעילות ביותר לרכישת השכלה. רבים מאוכלוסייה זו כבר פרשו לגמלאות, ילדיהם כבר עזבו את הקן הביתי ועיקר זמנם מוקדש למנוחה, לתחביבים וכן- גם ללימודים. צעד זה משתלם עבורם ברוב המקרים, מאחר וידוע כי לימודים מאפשרים לשמור על צלילות ובריאות גופנית ואינטלקטואלית לאורך שנים.

באילו תחומים יכולים בני הגיל הזהב ללמוד?

מגוון עצום של אפשרויות לימוד פתוח בפני בני גיל הזהב, לרבות תארים אקדמיים. בין המקצועות אשר ביכולתם להירשם אליהם, אפשר למנות את מדעי חברה, מדעי הרוח, אומנות, מנהל עסקים, תקשורת, עיצוב אופנה, צילום, פסיכולוגיה ועוד. מלבד זאת, קיים גם מספר גדול של קורסים שאינם אקדמיים כלל.

קורסים להכרת המחשב או האינטרנט הינם נפוצים מאד בקרב פנסיונרים, ואדרבא- רבים מהם מגלים את נפלאותם של אלה רק בזכות הקורסים הללו. בחלק מהמקרים, מצטרפים בני הגיל השלישי אל הסטודנטים הצעירים, בדרכם לרכישת ההשכלה האקדמית, בעוד שתוכניות לימודים אחרות פותחות את שעריהן אך ורק לגמלאים או לפנסיונרים. זאת מתוך הנחה כי השתלבות בסביבה דומה להם תקל על בני גיל הזהב בהשתלבות בלימודים ותהפוך את החוויה לנעימה עוד יותר בעבורם.

תנאי הקבלה במוסדות השונים

באשר לתנאי הקבלה, הרי שהם נתונים באופן בלעדי לשיקול דעתו של מוסד הלימודים הנתון. עדיין, כמעט בכל המקרים לא נדרשים הסטודנטים המבוגרים לעמוד בדרישות קבלה כלשהן, וההרשמה לקורסים מותנית בתשלום סמלי.

חשוב לציין כי לרוב ההרשמה הינה על בסיס מקום פנוי. מאחר והדרישה לקורסים אלה גדולה, מומלץ להקדים ולהירשם מראש. עובדה זו מקבלת משנה תוקף בקורסים שבהם לומדים לצד סטודנטים מן המניין, ובקורסים בנושאים פופולאריים המושכים אוכלוסיות מגוונות.

משך זמן הלימודים

אורך הלימודים שונה, כמובן, בין תוכניות הלימוד. כאשר גמלאים נרשמים לתואר אקדמי, הם למעשה מתפקדים כסטודנטים לכל דבר ועניין. במצב זה, היקף הלימודים עשוי להימשך מספר שנים, בהתאם לתואר הנלמד.

במקרים אחרים, ניתן להירשם לקורסי לימודים ספציפיים, הנערכים סמסטר או שניים. לדוגמא, פנסיונרים אשר מתעניינים בסרטי הקולנוע של וודי אלן, יכולים להירשם לקורס העוסק בבמאי היהודי באוניברסיטת תל אביב, וללמוד עם סטודנטים מן המניין בחוג.

המוסדות המציעים לימודים לבני גיל הזהב

לימודים למבוגרים הופכים לנפוצים יותר ויותר בעולם האקדמי הישראלי. כיום, מספר לא מבוטל של מוסדות אקדמיים מציעים מסלולי לימוד למבוגרים. 

 

 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 6 מוסדות לימוד ובהם 12 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
המכללה האקדמית תל חי
מכללת תל חי
כתובת: ד. נ. גליל עליון 12210 . אצבע הגליל - צפונית לקרית שמונה וסמוך לקיבוץ כפר גלעדי
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
תילתן - המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית בחיפה
המקצועיות שלנו - הדרך שלך
כתובת: רח' העצמאות 65 (קמפוס הנמל) חיפה
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 2 מסלולים
בית הספר לאמנות, חברה ותרבות ספיר
גישה רב תחומית ורב תרבותית
כתובת: ד.נ. אשקלון 79165, אשקלון, 79165
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 6 מסלולים
סדנאות באמנות
קורס ציור ורישום מתקדם
קורס ציור מתקדם
קורס ציור מתמחים
לימודי אמן מנחה -לימודי תעודה
קורס ציור מבוא
מכללת ורצברגר
בית החוגים והאומנויות
כתובת: ז'בוטינסקי 28 רמת גן
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
 
 
IAC - המכללה הישראלית לאנימציה
המכללה המקצועית המובילה בישראל ללימודיה אנימציה ומדיה דיגיטלית
כתובת: רח' הארבעה4, תל אביב
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
מסלול קונספט דיזיין – עיצוב, איור וציור דיגיטלי
בעמוד זה נמצאים 12 מסלולי לימוד בתחום קורס ציור, ב-6 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בקורס ציור אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור