לימודי משחק - זה לא משחק

לימודי משחק - זה לא משחק

מידע מקיף על לימודי משחק, נושאי הלימוד, היקף הלימודים ועוד

אם חיידק הבמה זורם בדמך, אתה עומד מול המראה ומתאמן על נאום הזכייה בפרס האוסקר, וכל חייך חלמת להיות בראד פיט או פול ניומן, זה הזמן ללימודי משחק!
משחק הוא אמנות עתיקה. תיאטרון דומה לזה שאנו מכירים היום פעל כבר ביוון העתיקה, ופופולארי גם בימינו אנו. רבים חולמים להיות שחקנים וכיום, עם התרבות ערוצי הטלוויזיה והגידול בתקציבי הסרטים, החלום יכול להפוך למציאות.
משחק, למרות שמהצד נראה כה פשוט, אינו עניין של מה בכך, והשחקנים עוברים חזרות מפרכות, עבודה בטכניקות שונות ושילוב מיומנויות כדי להגיע לתוצאה הסופית, כפי שאנו רואים אותה.
כדי להצליח כשחקן וכדי להיות שחקן טוב יותר, כדאי להתמקצע בתחום וללמוד אותו באופן מסודר.

מה לומדים?

ניתן ללמוד משחק לתואר אקדמי או כלימודי תעודה. לימודים לתואר נמשכים שלוש עד ארבע שנים ולימודי תעודה אורכים כשנה עד שלוש שנים, תלוי במוסד ובמסלול הלימודים.
הלימודים משלבים ידע תיאורטי (תיאוריות שונות, אמנות התיאטרון ועוד) עם התנסות מעשית בסדנאות. ברוב מוסדות הלימוד הגדולים בארץ, מעלים התלמידים גם הפקות הפתוחות לקהל הרחב, כחלק מהלימודים. בין הנושאים הנלמדים: משחק מול מצלמה, תולדות התיאטרון, אמנות המשחק, פיתוח קול, ריקוד, פנטומימה, הגייה ועוד.

תנאי קבלה

רבים מבקשים להתקבל ללימודי משחק, אך מוסדות הלימוד מציעים לרוב לימודים בקבוצות קטנות, ורק מספר קטן של תלמידים מתקבל בכל שנה. כדי להתקבל לבתי הספר הגדולים והמוכרים למשחק תצטרכו לעבור מסלול מיונים, הכולל אודישנים של מונולוגים שונים, שיר, יום סדנאות וכן ראיון אישי. בנוסף, דרישת הקבלה המינימלית היא 12 שנות לימוד ובחלק מהמוסדות גם בגרות מלאה.
מוסדות לימוד מסויימים מציבים גם רף גיל קבלה (לרוב עד 25).

למי זה מתאים?

רבים חולמים להיות שחקנים, אך לא לכולם מתאים מקצוע השחקן. ראשית, אם אתם חושבים ללמוד משחק, רצוי שתארגנו לעצמכם גב כלכלי לפחות לכל תקופת הלימודים.
הלימודים הם לרוב אינטנסיביים ודורשים גם שעות רבות של חזרות, מעבר לשעות הלימודים הרגילות. כתוצאה מכך, סטודנטים רבים למשחק מתקשים לעבוד וללמוד בו זמנית.
בנוסף לכסף, ישנן גם כמה תכונות אופי חשובות עבור שחקנים. שחקן חייב לדעת להשתחרר - עבודת השחקן דורשת משחק מול אנשים רבים, בין אם מדובר בתיאטרון או בצילומים לסרט או לתכנית טלוויזיה, שם מביט בו צוות שלם בזמן שעליו לשחק דמות כלשהי. אם אתם יודעים שאתם חווים פחד במה או מתביישים לשחק ולהופיע מול אנשים אחרים, סיכוי גדול שלימודי משחק אינם מתאימים לכם. שחקן צריך גם להיות כריזמטי ובעל הופעה כובשת, כדי שיוכל לסחוף אחריו את הקהל. בנוסף, יצירתיות חשובה גם היא עבור השחקן, שעליו לדעת להוציא מעצמו את מה שנדרש כדי לגלם דמות מסוימת.

 

 

סגור