ללמוד להעביר את המסר - לימודי קריינות

ללמוד להעביר את המסר - לימודי קריינות

מידע מקיף על לימודי קריינות, תכני הקורס, כישורים נדרשים, תנאי קבלה ועוד"קול ישראל מירושלים, שלום רב. השעה ארבע והנה החדשות מפי..''
אם דימיתם לא פעם, כי החדשות נקראות על ידיכם, ייתכן מאד שציינו כבר באוזניכם בעבר שהקול שלכם הוא בעל איכות רדיופונית.
אך האם אתם באמת מתאימים ללימודי קריינות? בכדי לענות על כך המשיכו לקרוא את הכתבה הבאה.

מדוע יש צורך ללמוד קריינות?

שאלה נפוצה הנשאלת לא אחת ביחס ללימודי קריינות הינה בהיבט מידת נחיצותם של לימודים אלה. הלא אתם יודעים לדבר ובעלי גוון קול יפה, אם 

כך מדוע יש ללמוד את התחום?

התשובה הפשוטה היא, כי קריינות, בראש ובראשונה, הינה טכניקה מורכבת.
בין אם מדובר בהקראה של חדשות, בשידור תוכנית רדיו או בטקסט שיווקי, עליכם לדעת כיצד להשתמש בקול שלכם כשורה ואיך להפיק אותו בצורה הנכונה והמתאימה.
פרט לכך, על מנת למנוע טעויות מביכות, יש להבין באופן המיטבי ולהכיר על בוריים את תנאי התחביר, לדעת כיצד לנתח טקסט ולהתאים את טון הדיבור למילים הנהגות. 

התכנים הנלמדים בקורס קריינות

כידוע, תפקידו של הקריין הוא לקרוא טקסט לקהלים שונים: מאזיני רדיו, צופי טלוויזיה, נוכחים באולם וכן הלאה. לכן, נושאי הלימוד בקורס קריינות מתמקדים בהעברה מקסימלית וברורה של המסר, בהתאם למטרותיו.
השיעורים עוסקים במגוון רחב של נושאים: ניסוח תקין של משפטים, הגיית מילים נכונה, שליטה בקול, דיקציה ואינטונציה, כללי התנהגות בשידור, פיתוח קול, נשימה נכונה ועוד.
בנוסף, דגש רחב מושם על המדיומים השונים: עמידה מול מצלמת טלוויזיה, הגשת תוכניות רדיו, צורות ואופני ניהול ראיון, קריאת פרסומות וכדומה.

מהם תנאי הקבלה ללימודי קריינות?

אמנם הלימודים בתחום מקנים כלים מקצועיים לצורך הפיכה לקריינים טובים יותר, אך בכל מקרה נדרש כישרון טבעי. במילים אחרות: תנאי קבלה בסיסי במוסדות רבים הוא מבחן קול, אשר בודק את הפוטנציאל הווקאלי של המועמד.
מלבד זאת, במרבית המקרים נערך ראיון קבלה אישי אצל ראשי החוג.

הכישורים הנדרשים לצורך הצלחה בלימודים

בנוסף לקול טבעי נעים ורדיופוני, על המועמדים להיות בעלי מספר תכונות אופי שיסייעו להם להצליח בקורס הקריינות:
ביטחון עצמי ויכולת עמידה מול קהל הם הכרחיים, שהרי הקריין פונה למספר עצום של נמענים ולקהלי יעד רחבים, ומכאן שאם אתם סובלים מפחד במה כרוני סביר להניח, כי הקורס אינו מיועד עבורכם.
תכונה חשובה נוספת היא הבנה של טקסטים. נדרשת בקיאות מקסימלית בתחום הקריינות, וזאת לצד יכולת אלתור טבעית, מאחר ובשידור חי מול כל האומה דברים עלולים להשתבש ויש לדעת כיצד להיחלץ מהמצב.

היכן ניתן להירשם לקורס קריינות?

במידה והשתכנעתם כי לימודי קריינות מתאימים עבורכם, הינכם מוזמנים לנסות את כוחכם בקבלה למוסדות השונים המציעים קורס כזה, בהם: BPM המכללה לסאונד ומוזיקה מתקדמת או היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של אוניברסיטת חיפה.
סגור