יזם בנשמה? בדוק התאמה ללימודי יזמות עסקית

יזם בנשמה? בדוק התאמה ללימודי יזמות עסקית

כל המידע על לימודי יזמות עסקית


כבר שנים שיש לכם רעיון להקמת עסק שיכניס מיליוני שקלים. אתם חושבים על השם, על  שיטת העבודה, על המוניטין שתבנו, עכשיו הגיע הזמן להקים אותו אך אינכם יודעים מאיפה להתחיל. 


על יזמות עסקית

ניתן לומר כי לימודי יזמות עסקית מכשירים את המשתתפים להצלחה בעולם העסקים. הקורסים השונים מעניקים את היסודות להקמת עסק מכל תחום ולשגשוגו - החל משלב גיבוש הרעיון, דרך תפעולו השוטף של העסק ועד להשגת יציבות והצלחה כלכלית.
חשוב להדגיש כי יזמות עסקית אינה מתייחסת אך ורק למקרים של פתיחת עסק. גם יוזמות תוך ארגוניות שונות ויוזמות בנושאים חברתיים (אפילו ללא מטרות רווח), נכללות בתחום היזמות העסקית.

תכני הלימוד בקורסים השונים

הלימודים בתחום היזמות העסקית הם מגוונים וכוללים לרוב היבטים פרקטיים ותיאורטיים כאחד. כך, למשל, לצד קורסים עיוניים בכיתות השונות, התלמידים עוברים סדנאות מעשיות הכוללות ביקורים בבתי עסק שונים, שיחות עם בכירים בעולם העסקים ועוד.
תכני הלימוד בקורסים השונים הם מגוונים ומשתנים ממוסד לימודים אחד למשנהו. לרוב, הקורסים כוללים נושאים כמו ניסוח רעיונות עסקיים, ניהול סיכונים, מציאת קהל יעד, גיוס הון, זיהוי הזדמנויות מכירה, אסטרטגיות שיווקיות, היבטים משפטיים וכלכליים הקשורים להקמת העסק וכדומה.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה אינם קבועים ומשתנים בין מוסדות הלימוד השונים: חלק מהמוסדות לא מתנים את הקבלה ללימודים כלל ופותחים את שעריהם לקהל הרחב. חלק מהמוסדות מתנים את הקבלה לקורס בהצגת תעודת בגרות מלאה. בחלק מהמוסדות נדרש המועמד להיות בעל ניסיון ניהולי ואף להחזיק ברעיון למיזם עסקי. אחרים דורשים מהמועמד לעבור ראיון אישי וכן אבחון אצל מומחה.

מוסדות לימוד

הכשרות שונות ביזמות עסקית ניתן למצוא כיום במספר מכללות ובתי ספר מקצועיים שונים הפזורים ברחבי הארץ. בין המוסדות האלה ניתן לציין את מכללת higyway את היחידה ללימודי המשך וללימוד חוץ של אוניברסיטת חיפה וכן את מכללת גישות המציעה קורס בהקמה וניהול עסק.

משך הלימודים

משך הלימודים משתנה ונע בין מספר מפגשים למספר חודשים, לרוב מדובר בקורס קצר יחסית אשר לא אורך יותר מ-12 חודשים.

אילו תכונות אופי נדרשות מהמועמד כדי להצליח בתחום?

קורס יזמות מיועד בראש ובראשונה לאנשים המעוניינים בהקמת עסק, קידום מעמדו של עסק קיים או פיתוח והקמה של פרויקטים עסקיים שונים.
על מנת להצליח בלימודי יזמות עסקית נדרש מכם להיות אנשים יצירתיים ובעלי תפיסה עסקית רחבה. בנוסף, עליכם להיות מוכנים לקחת סיכונים ולהתמודד עם כישלונות, שעלולים בהחלט לצוץ בשלבים שונים. לסיכום שאפתנות, תעוזה ויכולת אלתור הם חיוניים ללימודי יזמות עסקים בפרט ולהצלחה בעולם העסקים בכלל.

 

 

 

סגור