תואר במצבי חירום ואסונות

תואר במצבי חירום ואסונות

מסלול ייעודי לתואר שני באוניברסיטת חיפה ילמד כיצד מתמודדים עם מצבי חירום ואסונות

  
פיגועי טרור, מלחמות טילים, תקלה חמורה במפעל לחומרים מסוכנים או פגעי טבע – כל אלה הם אירועי חירום שמאיימים על חיינו, בעיקר בגלל האופן הבלתי צפוי שהם עלולים להתרחש. מסלול לתואר שני בחוג לגיאוגרפיה ולימודי הסביבה באוניברסיטת חיפה יכשיר את בוגריו להתמודד עם איומים אלה – החל בהליכי תכנון נכונים, תהליכי מניעה, דרך ההתמודדות עם האירוע לאחר שפרץ וכלה בשיקום לאחריו. 

"במדינות רבות בעולם כבר שמים דגש על  ההערכות המקדימה לאירועי אסון. הנחלת ידע מקצועי למקבלי ההחלטות במגזר הציבורי והפרטי שנדרשים לפעול בזמן אמת תהפוך את ישראל למדינה שתדע להתמודד טוב יותר עם אירוע מסוג זה", אמרה ד"ר סיגל בלומנפלד, מתאמת התוכנית להתמודדות עם מצבי חירום באוניברסיטת חיפה.

לדבריה של ד"ר בלומנפלד, התוכנית החדשה תתמקד במתן כלים יישומים למקבלי ההחלטות ובכלל זה סדנאות הערכת סיכונים, השתתפות בפורום ניהול אסונות ועוד. "התוכנית תעסוק בהתמודדות היום-יומית מול אירועי חירום, החל בתכנון נכון, שימוש בטכנולוגיה שיכולה למנוע מהאסון לקרות, שימוש בכלי הרגולציה החיצונית והפנימית כדי לחזק את המניעה ועוד. פעילות נכונה בגזרות אלה יהפכו את הבלימה, התמיכה והשיקום לאחר ההתרחשות לקלה ויעילה יותר", הוסיפה.

התוכנית מיועדת לנושאי תפקידים וקובעי מדיניות במגזר הציבורי והפרטי – אנשי מל"ח, פיקוד העורף, משטרה, כיבוי אש, קב"טים של מפעלים וכד'. בין הקורסים שילמדו בתוכנית יהיו סמינר אסונות, סדנת הערכת סיכונים, התמודדות עם אירוע פתע רב נפגעים, טכנולוגיה ככלי למניעת ובלימת סיכונים בתעשייה, תקשורת במצבי חירום ועוד. פרויקט הגמר יכלול מיפוי של האזורים בישראל שיש בהם פוטנציאל לאסונות במטרה להפוך כל פרויקט גמר לנייר עמדה המציג את הבעיות ודרכי ההתמודדות עם האזורים השונים.

 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 0 מוסדות לימוד ובהם 0 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
בעמוד זה נמצאים 0 מסלולי לימוד בתחום , ב-0 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין ב אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור