לימודי תרגום

לימודי תרגום

כל המידע על לימודי תרגום אנגלית- עברית, עברית אנגלית ותרגום מספרדית, איטלקית, סינית ועוד


מה זה בעצם?
 
תפקידו של המתרגם הוא להעביר את המסר הכתוב משפת מקור לשפה אחרת, על מנת שאנשים שאינם מכירים את שפת המקור יוכלו להבין את הטקסט בשפתם. 
תרגום הוא מקצוע הדורש מיומנויות וכישורים רבים הכוללים ידע של שתי שפות לפחות: שפת המקור שאותה מתרגמים והשפה שאליה מתרגמים- שפת היעד שהיא בד"כ שפת אם. המתרגם צריך להיות בעל ידע כללי רחב כי התרגום כולל תחומים רבים החל מספרות, פילוסופיה, קולנוע, מחקר, מדעים ועד רפואה. בנוסף צריך המתרגם להכיר היטב  את התחום בו מתבצע התרגום .כמו כן נדרשת מהמתרגם יכולת הבעה גבוהה, יצירתיות, גמישות, אופקים רחבים ותרבות עשירה.

רוב המתרגמים בארץ עובדים על תרגום מעברית לאנגלית וההפך. גם לשפות האירופאיות לא תתקשו למצוא מתורגמנים, אך למי מכם שירצה מתורגמן לשפות מהמזרח הרחוק כמו סין או יפן, תהיה המלאכה לא פשוטה.

 

מה לומדים?

התוכניות במסלול לימודי תרגום הן: 
תרגום אנגלית-עברית / עברית-אנגלית, תרגום מאנגלית, ספרדית, ערבית ורוסית.
- מבוא לתולדות התרגום ותורת התרגום, סוגות ותרגום ,סגנון אנגלי לדוברי אנגלית, שימוש באינטרנט ובמילונים מקוונים ולא מקוונים , סוגיות בלשון והבעה עברית/אנגלית , סגנון אנגלי לדוברי עברית , העברית בת ימינו, - סדנה לתרגום מאנגלית לעברית , השוואת תרגומים , תרגום מתקדם מאנגלית לעברית ,  סדנה לתרגום משפטי , סדנה לתרגום מדע בדיוני, סדנה לתרגום ספרות ילדים ועוד.

היכן לומדים

לימודי תרגום ניתן ללמוד במסגרת לימודי תעודה באוניברסיטאות ובבתי ספר פרטיים לתרגום.

התעודה

לימודי תרגום נמשכים בין שנתיים לשלש שנים ובסיומם מקבל הבוגר תעודת מתרגם.

מה עושים עם זה?

לאחר סיום הלימודים ניתן לעבוד במקומות הבאים: עיתונות, טלוויזיה, אינטרנט, הוצאה לאור, מוסדות אקדמיים, שגרירויות, חברות תרגום ואולפני תרגום, קולנוע, חברות להפצת  די.וי.די, משרדים ממשלתיים, משרדי עורכי דין, בנקים ועוד.

כיום נהוג לשלם לתרגום של דף בן 250 מילה 90 ₪ בממוצע. בנוסף, ממליצה אגודת המתרגמים על תוספת תשלום בת 25% לתרגום אקדמי או מקצועי או לעבודה דחופה.

 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 2 מוסדות לימוד ובהם 2 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
בעמוד זה נמצאים 2 מסלולי לימוד בתחום קורס עריכה לשונית, ב-2 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בקורס עריכה לשונית אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור